Zdalny odczyt ciepłomierzy

Zdalny system odczytu i ewidencji poboru ciepła za pomocą ciepłomierzy. System obejmuje transmisję radiową, przewodową MBUS oraz Impuls, a także  uwzględnia wykorzystanie portu szeregowego w odczycie.


  • Zdalny odczyt typu walk-by lub przez Internet
  • Archiwizacja wskazań bezpośrednio na komputerze lub na serwerze
  • Odczyt komunikatów o próbie manipulacji ciepłomierza
  • Eliminacja błędów przy odczycie wskazań
  • Oszczędność czasu

Zintegrowany System Opomiarowania Mediów drogą radiową i przewodową to elastyczny zbiór współpracujących ze sobą urządzeń. Wszystkie elementy systemu BMETERS umożliwiają odczyt wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego. Dzięki zdalnemu odczytowi wskazań uzyskujemy zapis zużycia mediów ze wszystkich urządzeń, bez obecności lokatora w mieszkaniu. System HYDROCAL rozwiązuje tym samym problem zamkniętych mieszkań, domów oraz trudno dostępnych miejsc. Elastyczność daje możliwość dopasowania systemu do potrzeb i wymagań klienta, gwarantując jednocześnie poprawność odczytów i oszczędność czasu.

HYDROLINK-ciepłomierze to system odczytu i ewidencji poboru ciepła z instalacji opartej na ciepłomierzach HYDROCAL oraz HYDROSPLIT. Urządzenia wyposażone są dodatkowo w moduły radiowe RFM-TXH lub moduły przewodowe RFM-MB.  System może być również rozbudowany o koncentratory danych, które skutecznie zwiększają zasięg działania systemu. Ich zadaniem jest odebranie i zmagazynowanie komunikatów przesyłanych przez wybrane urządzenia oraz ich transmisja drogą radiową lub przez Internet.

System z wykorzystaniem Mikrokoncentratorów daje możliwość odczytu wskazań bezpośrednio za pomocą przenośnego odbiornika USB, a dodatkowo dzięki Koncentratorom Ethernet lub GPRS, możemy odczytywać dane przez Internet. W tym wypadku dane trafiają na serwer, z którego po zalogowaniu możliwe jest ich pobranie i wykorzystanie do rozliczenia kosztów zużycia wody i ciepła. 

 

Właściwości systemu umożliwiają także jego rozbudowę dzięki standaryzowanej transmisji radiowej Wireless MBUS RADIO (zgodnej z normą PN-EN13757) lub przewodowej MBUS LINE (zgodnej z normą PN-EN13757). 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dziękuję, rozumiem

Newsletter BMETERS

Aktualności, promocje, szkolenia i wydarzenia. Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj przydatne informacje z ostatniej chwili.
Podanie adresu e-mail oznacza
akceptację Regulaminu.

Dziękujemy! Twój adres e-mail został dodany do naszej bazy.