Zdalny odczyt podzielników

Radiowy system odczytu i ewidencji poboru ciepła za pomocą podzielników kosztów ogrzewania.


  • Zdalny odczyt typu walk-by lub przez Internet
  • Archiwizacja wskazań bezpośrednio na komputerze lub na serwerze
  • Odczyt komunikatów o próbie manipulacji podzielnika
  • Eliminacja błędów przy odczycie wskazań
  • Oszczędność czasu

Zintegrowany System Opomiarowania Mediów to elastyczny zbiór współpracujących ze sobą urządzeń. Wszystkie jego elementy umożliwiają odczyt wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników kosztów ogrzewania w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego. Dzięki zdalnemu odczytowi wskazań uzyskujemy zapis zużycia mediów ze wszystkich urządzeń, bez obecności lokatora w mieszkaniu.

HYDROLINK-podzielniki to system odczytu i ewidencji poboru ciepła z grzejników za pomocą podzielników kosztów ogrzewania HYDROCLIMA-RFM. Pozwala na odczyt urządzeń w jednym czasie, bez konieczności absorbowania użytkownika. Każdy podzielnik HYDROCLIMA-RFM wyposażony jest dodatkowo w moduł radiowy pozwalający na komfortowy, elektroniczny odczyt danych, co skraca czas rozliczenia i obniża jego koszty.

System może być również rozbudowany o koncentratory danych, które skutecznie zwiększają zasięg działania urządzeń. Ich zadaniem jest odebranie i zmagazynowanie komunikatów przesyłanych przez wybrane urządzenia oraz ich transmisja drogą radiową lub przez Internet. System z wykorzystaniem Mikrokoncentratorów daje możliwość odczytu wskazań bezpośrednio za pomocą przenośnego odbiornika USB, a dodatkowo dzięki Koncentratorom Ethernet lub GPRS, możemy odczytywać dane przez Internet. W tym wypadku dane trafiają na serwer, z którego po zalogowaniu, możliwe jest ich pobranie i wykorzystanie do rozliczenia kosztów zużycia wody i ciepła.

 

 

System może być również rozbudowany o koncentratory danych, które skutecznie zwiększają zasięg działania urządzeń. Ich zadaniem jest odebranie i zmagazynowanie komunikatów przesyłanych przez wybrane urządzenia oraz ich transmisja drogą radiową lub przez Internet.

Właściwości systemu umożliwiają także jego rozbudowę dzięki standaryzowanej transmisji Wireless MBUS RADIO (zgodnej z normą PN-EN13757).


Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dziękuję, rozumiem

Newsletter BMETERS

Aktualności, promocje, szkolenia i wydarzenia. Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj przydatne informacje z ostatniej chwili.
Podanie adresu e-mail oznacza
akceptację Regulaminu.

Dziękujemy! Twój adres e-mail został dodany do naszej bazy.