GMB-RP

GMB-RP Wodomierz wielostrumieniowy, mokrobieżny z komorą liczydła zabezpieczoną roztworem gliceryny umożliwiającym odczyt pomimo zanieczyszczonej wody. Produkowany w wersji do wody zimnej (30ºC) w średnicach 15 – 50mm (1/2” – 2”). Mechaniczne sprzęgło wodomierza powoduje całkowitą odporność na wpływ pola magnetycznego. Zatwierdzony i oferowany zgodnie z normą MID w klasie R160-H, R40-V lub R100-H, R40-V.


  • średnica nominalna: DN15-50
  • klasa R160-H, R40-V lub R100-H, R40-V
  • zimna woda 30°C
  • transmisja mechaniczna
  • liczydło zabezpieczonego roztworem gliceryny
  • mokrobieżny

Wodomierz wielostrumieniowy, mokrobieżny z charakterystycznym mechanizmem liczydła zanurzonym w wodzie oraz z komorą zabezpieczającą rolki liczydła roztworem gliceryny, która separuje część mokrą wodomierza. Dzięki temu jest możliwość odczytu wskazania wodomierza nawet w zanieczyszczonej wodzie.

Wodomierz posiada obrotową klapkę zabezpieczającą (360°) przed dostępem światła oraz uszkodzeniem. Przeznaczony jest do montażu w obiektach o zróżnicowanym poborze wody.

Dzięki zastosowanej w wodomierzu konstrukcji, transmisja mechaniczna zapewnia wysoką dokładność pomiaru oraz całkowitą obojętność na działanie pola magnetycznego. Dzięki temu, że strumień wpływający do urządzenia rozdziela się na mniejsze strumienie, uzyskujemy równomierne obciążenie łopatek wirnikia.

Wodomierz produkowany jest w klasie MID w zakresie pomiarowym R160-H lub R100-H oraz R40-V, w wersji do wody zimnej (30°C), w średnicach od 1⁄2’’ do 2’’. Model GMB-RP zgodnie z Atestem Higienicznym jest dopuszczony do pomiaru zużycia wody przeznaczonej do spożycia.

 

Wodomierz jest dostępny w dwóch wersjach:

  • standardowy wodomierz
  • wodomierz wyposażony w nadajnik impulsów

Typowa krzywa błędów wirnika wodomierza Krzywe strat ciśnień

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dziękuję, rozumiem

Newsletter BMETERS

Aktualności, promocje, szkolenia i wydarzenia. Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj przydatne informacje z ostatniej chwili.
Podanie adresu e-mail oznacza
akceptację Regulaminu.

Dziękujemy! Twój adres e-mail został dodany do naszej bazy.