Monitoring sieci wodociągowej budynku

Usługa monitoringu sieci wodociągowej budynku prowadzona jest w celu weryfikacji poprawności montażu wodomierza głównego oraz jego doboru. Jednocześnie pozwala na określenie bilansu wskazań licznika głównego i sumy wskazań liczników indywidualnych. 


Pomagamy również dobrać właściwy wodomierz o odpowiednich parametrach metrologicznych, w celu prawidłowego opomiarowania zużycia wody w danym węźle. Sprawdzamy także prawidłowość już zamontowanych wodomierzy głównych oraz ich zdolność do pomiaru różnych wartości zużycia wody w budynku mieszkaniowym.

W przypadku już działającej instalacji opomiarowania wody w budynku, zawsze będzie występować różnica pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego, a sumą wskazań wodomierzy mieszkaniowych. Wynika to z technicznych parametrów wodomierzy, a w szczególności z ich charakterystyki błędów. Warto przy tym mieć na uwadze, że wodomierz główny musi być przystosowany do pomiarów objętości przy przepływach strumienia wody kilkakrotnie, a nawet kilkudziesięciokrotnie większych, niż wodomierze mieszkaniowe. W przypadku przekroczenia wartości 10 % możemy podjąć działania mające na celu wykazanie przyczyn, które spowodowały zwiększenie różnic w bilansie i na tej podstawie doprowadzamy do ich zmniejszenia.

W zakresie usługi monitoringu realizujemy:

  • Montaż rejestratora w celu pomiarów i monitoringu sieci wodociągowej – poprzez rejestrator sprawdzimy przepływy panujące przy wodomierzu głównym, a co za tym idzie poprawność jego doboru;
  • Monitoring wodomierzy mieszkaniowych, w celu porównania ich z wartościami przepływów wodomierza głównego.   Dzięki temu uzyskujemy pełną informację na temat przyczyn występowania rozbieżności w bilansie. W celu  rejestracji danych ze wszystkich wodomierzy mieszkaniowych instalujemy stanowisko do zbierania danych  z wodomierzy drogą radiową lub przewodową;
  • Inwentaryzacja stanu technicznego instalacji w budynku w oparciu o czynniki mające wpływ na różnice w bilansie.

UWAGA: Rejestrator przepływu montowany może byc tylko na wodomierzach wyposażonych w kontaktronowy nadajnik impulsów.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Dziękuję, rozumiem

Newsletter BMETERS

Aktualności, promocje, szkolenia i wydarzenia. Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj przydatne informacje z ostatniej chwili.
Podanie adresu e-mail oznacza
akceptację Regulaminu.

Dziękujemy! Twój adres e-mail został dodany do naszej bazy.